اگر پیگیر دنیای تاکسی های اینترنتی باشید؛ می توان گفت که این روزها تعداد آن به اندازه‌ای افزایش داشته است؛ که انتخاب هر کدام برای یک نقل مکان ساده، می تواند به راحتی هر شخصی را سردرگم نماید.از سویی دیگر، چالش جدیدی پیش روی اشخاص که می خواهند کار خود را با این تاکسی های مدرن امروزی آغاز کنند نیز وجود دارد.
فعالیت تاکسی های اینترنتی در جهت بهبود جابجایی و کنار گذاشتن دشواری های پیش روی مسافران و رانندگان صورت گرفت.البته همیشه در انتخاب کردن عجله جایز نیست! چون ممکن است یک مورد نسبت به دیگر موارد موجود، بهتر یا اندکی نامناسب باشد.
اگر جزء دسته ی دوم هستید، و می خواهید بدانید کدامیک بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان محسوب می شود، سعی کنید تا قبل از هرگونه تصمیم گیری، این مطلب را از دست ندهید.یکی از پررنگ‌ترین رخدادهایی که به واسطه تاکسی‌های آنلاین ایجاد شده ، بحث اشتغال است.

به‌ دلیل حضور تاکسی‌های آنلاین، درآمد بسیاری از افراد کاهش پیدا کرد و حتی عده‌ای از شغل رانندگی برای شرکت‌ها و آژانس‌ها استعفا داده‌اند یا اخراج شدند، اما استارتاپ‌های این حوزه صدها هزار شغل ایجاد کردند.

می‌توان گفت حدود ۱ میلیون فرد توسط آنها به طور مستقیم مشغول به کار شده است که حدود ۴۰% آن فعال محسوب می‌شوند؛ این میزان اشتغال‌زایی در کشور ما که طبق آمار رسمی بین ۳ تا ۴ میلیون بی‌کار دارد جای تامل دارد.

بخش بزرگی از این تعداد افراد شاغل را راننده‌ها تشکیل می‌دهند. از حدود ۴۰۰ هزار راننده فعال در تاکسی‌های آنلاین عده‌ای به شکل کار تمام وقت در آن مشغول هستند و عده‌ای دیگر، پاره‌وقت یا شغل دوم.

خب، مشغول بودن در این شغل مزایای خودش را دارد؛ از «رئیس خود بودن» گرفته تا «محدود به بازه زمانی نبود و ….

درست است که شرکت های تاکسی آنلاین عملکردی مشابه یکدیگر دارند. اما مزایا و معایبی در هریک وجود دارد که باعث می شود؛ انتخاب هر کدام با توجه به این فاکتور ها صورت گیرد.
مهمترین ویژگی بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان، میزان درآمد آن است. باید بدانید که، میزان درآمد رانندگان تاکسی آنلاین براساس کاهش کمیسیون بصورت درصدی به آنها ارائه می شود.

از سویی دیگر می توان گفت که، روند تسویه حساب در این شرکت به صورت روزانه یا یک روز در میان انجام می شود. البته با توجه به عوامل متعدد موجود در این حوزه، میزان درآمد در هر ساعت، بخاطر تعداد سفرها متغیر است.

در فاکتور بعدی به عنوان انتخاب بهترین تاکسی اینترنتی برای رانندگان امتیازات و خدمات خاصی که هر شرکت برای رانندگان خود در نظر می گیرد.

در نظر گرفتن تمهیدات خاص از سوی شرکت تاکسی آنلاین برای ارایه بهتر خدمات در راستای آسایش مسافران که باعث رضایتمندی مسافران از شرکت شده و در نتیجه تعداد مسافران شرکت شده و تعداد تماس ها و درخواست ها افزایش یافته و درآمد رانندگان نیز بالا می رود.

هزینه سفر با تاکسی آنلاین بسته به موقعیت‌های مختلف به صورت پلکانی دستخوش تغییر خواهد شد و با در نظر گرفتن میزان عرضه و تقاضا به صورت میانگین افزایش یا کاهش پیدا می‌کند.

درآمد در تاکسی اینترنتی به  الگوی رانندگی راننده  و اینکه چه زمانی راننده فعالیت می کند(مثلا اگر در زمان اوج سفرها باشد –یعنی صبح های زود یا بعداز ظهرها- قطعا مسافر بیشتری وجود دارد) و دیگر عوامل بستگی دارد و قطعا اگر الگو رانندگی اصولی و مناسبی داشته باشد، می تواند درآمد خوبی کسب کند.

اعمال سیاست قیمت‌گذاری لحظه‌ای منسجمی که متناسب با ترافیک و وضعیت رانندگی تعرفه ها تغییر می‌کند.

بسته به شهر، ترافیک، ساعت کار و میزان درخواست سفر، درآمد رانندگان متفاوت هست.

سرویس و مزایای شرکت تاکسی آنلاین برای رانندگان در نظر می گیرد.

امکانات رفاهی ، درمانی ، تفریحی

خدماتی در راستای بیمه و جبران بخشی از استحلاک خودرو

خدمات شرکت تاکسی آنلاین در ازای امتیازات مسافران و سریع پاسخگو بودن به درخواست مشتری از سوی راننده برای رانندگان در نظر می گیرد.

با حضور تاکسی های اینترنتی شرایط برای رانندگان آژانس های سنتی چگونه می شود؟ آیا بهتر است یا بدتر؟

خیلی از رانندگان آژانس‌های سنتی بدلیل هزینه های پایین تر تاکسی های اینترنتی، ازین وضعیت ناراحت هستند ولی در واقعیت شرایط بهتری برای رانندگان فراهم شده است.

۱) با درگرفتن رقابت بین اپلیکیشن‌ها کمیسیونی که راننده به آژانس سنتی پرداخت می‌کند، کم‌تر می‌شود و پول بیش‌تری در جیب راننده می‌ماند.
۲) راننده آژانس نیاز ندارد مسیر برگشت را خالی برگردد یا در خیابان دنبال مسافر برگردد و در نتیجه ضریب اشغال خودرو‌ تقریبا دو برابر می‌شود. ضمن این که از بابت آلودگی هوا و ترافیک هم به نفع شهر است.
۳) چون بازار کاراتر می‌شود و تابع تقاضای حمل و نقل به سمت راست می‌رود (یعنی بازار حمل و نقل بزرگ‌تر می‌شود) تقاضای بیشتری هم به سمت راننده‌ها می‌آید.

موج اضافه شدن به تاکسی‌ های اینترنتی از سوی رانندگان آژانس روز به روز بیشتر می‌شود. نرخ‌های مقرون به صرفه‌تر و سریع السیر بودن تاکسی‌ های آنلاین، مسافران را تا حد زیادی راضی نموده.

این موارد نشان می‌دهد که تاکسی‌های اینترنتی دایره مشتریان وسیع‌تری دارد و بخت و اقبال بیشتری هم پیدا کرده‌اند.

در آخر، صرف‌نظر از اینکه کدام سرویس‌دهنده‌ بهتر است یا کیفیت و شرایط برای مسافران و رانندگان چگونه است و سرمایه‌گذاران و حامیان اصلی این شرکت‌ها چه کسانی هستند، وجود اپلیکیشن‌های تاکسی آنلاین در ایران رضایت نسبی هم برای رانندگان و هم مسافران در پی داشته است .

هزینه دریافت شده توسط شرکت های اینترنتی ، با توجه به آنکه پورسانت پرداختی راننده کم‌تر است و لازم نیست مسیر برگشت را خالی طی کند، نسبت به تاکسی‌های شهری و آژانس‌ها پایین‌تر بوده که این امر سبب رضایت‌مندی مشتریان شده است.

11 دیدگاه. Leave new

 • متن خوبی بود دقیقا همین طور هست میزان پورسانت و خدماتی که به راننده ها داده میشن مهم هستن با تشکر از شما

  پاسخ
 • علی رضا حججی
  مارس 14, 2020 17:05

  به نسبت تمام تاکسی های آنلاین که تا الان استفاده کردم طراحی گرافیکی کامل و عالی تری داشتید، واقعا لذت بردم از سرعت و کارایی سیستمتون ، اگه اولین تاکسی آنلاین بودین در ایران قطعا دومین تاکسی آنلاینی وجود نداشت ، دمتون گرم

  پاسخ
 • What’s happening, awesome webpage you’ve got there.

  پاسخ
 • عالی بود👌👌👌👌👌

  پاسخ
 • به نظر من تاکسی اینترنتی ک بتوانه بین رانندگان و مشتریان خود امکانات بهتری ارائه بدهد رتبه و امتیاز بالاتری رو دریافت میکنه و باید این توازن بین راننده و مشتری رعایت بشه
  به عنوان مثال اگر سفری درخواست شود اگر برای راننده به صرفه باشد.سفر را بدون تامل قبول میکند و با این کار باعث میشود مشتری هم بابت قبول شدن سریع درخواست سفرش میزان رضایتش افزایش پیدا کند

  پاسخ
 • ممنون ک این همه زحمت کشیدینو سلیقه بکار بردین برای رفاه حال هموطناتون🙏🙏🙏🌼
  خدا قدرت بده بهتون.. هرروز موفقتر شین😇🙌🙏💪👍❤️🌈💎

  پاسخ
 • هم برای کاربران و هم سفیرانتون خیلی خدمات خوبی درنظر گرفتین.. مطمئنن میترکونین🙌🙌🙌💪💪💪🌈🌈💎💎🙏🙏

  پاسخ
 • خیلی عالیه.. ممنون که کلی زحمتو سلیقه بکار بردین برای رفاه حال هموطناتون.. با این خدماتی که برای سفیر و کاربر درنظر دارین مطمئنن ابرقدرتترین تاکسی انلاین میشین🙌🌈💎💪🙏👍♥️🚕🚎🛵🚚🚛✈️
  #بُنِت

  پاسخ
 • The posts is very interesting.

  پاسخ
  • ابراهیم
   می 24, 2020 11:08

   با سلام و خدا قوت
   با توجه به مطالبی که در مقاله خواندم به این نتیجه رسیدم اپلیکیشن بنت باید یک ٱپ قدرتمند با ارائه اپشنها و خدمات متمایز از دیگر اپهای مشابه باشه واین برگ موفقیت شما است
   تبریک میگم امیدوارم هر چه سریعتر به اهدافتان که عام المنفعه هست برسید.

   پاسخ
 • سلام بهترین تاکسی اینترنتی از نظر من اونی هستش که هم مسافرش راضی باشه هم راننده با تشکر حرفه ای باشین همیشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
ارتباط سریع و آسان
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در واتس آپ  ، پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید